Üniversite Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı bünyesinde dezenfektan üretimine başlandı.

İlk günden bu yana Covid-19 pandemisiyle mücadelesini Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Kırşehir Valiliğince alınan kararlar ve tedbirler doğrultusunda sürdüren üniversite, dezenfektan üretimiyle de sürece destek olmaya devam ediyor.

Çınarlı: “Üretimde Dünya Sağlık Örgütünün Formüllerini Esas Alıyoruz”

Konuyla ilgili olarak bilgi veren AHİLAB Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Murat Çınarlı şunları söyledi: “Yaşanan pandemi sürecinde başta üniversitemiz olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarının dezenfektan ihtiyacını gidermek amacıyla dezenfektan üretimine başladık. Üretim noktasında Dünya Sağlık Örgütünün önermiş olduğu formülleri esas alarak ürünlerimizin anti bakteriyel testlerini yapıyor ve kullanıma sunuyoruz. Ürünlerimizin kullanım amaçlarına göre farklı hacimli ambalajlar kullandık ve gelecek taleplere göre de özel ambalajlama yapabileceğiz. Ayrıca gerekli izin süreçlerinin tamamlanmasının ardından farklı temizlik ve kozmetik ürünlerinin de üretimlerini gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

Bu şekilde yeni üretim proseslerinin gerçekleşmesi halinde öğrenciler için yeni uygulama alanları oluşacağı düşüncesindeyiz.”

.

.