Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde, Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren liselerin idarecilerine ve rehberlik öğretmenlerine yönelik bir tanıtım programı düzenlendi. Program Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri etkinlikleri kapsamında 3 Ağustos 2021 tarihinde Üniversitenin Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın yaptığı programda üniversite rektör yardımcıları ile akademik ve idari birimlerin yöneticileri de davetlilerin sorularını yanıtlamak üzere hazır bulundular. Programa Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan’ın yanı sıra çok sayıda lise idarecisi ve rehber öğretmen davetli olarak katıldı. Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan yaptığı konuşmasında, Kırşehir Eğitim Enstitüsü mezunu bir öğretmen olarak yıllar içinde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin gelişiminden ve bugün binlerce öğrenciye ev sahipliği yapan örnek bir kurum haline gelmesinden büyük gurur duyduklarını iletti.

Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan’ın ardından, Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya üniversitenin dünü, bugünü ve gelecek vizyonuyla ilgili çalışmalarını aktardığı bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin şehrimiz ve bölgesi ne için kadar önemli bir gelişim lokomotifi olduğunun altını çizen Rektör Karakaya, Kırşehir’li öğrencilerin öncelikli tercihlerinin arasında üniversitemizi de değerlendirmelerinin kendilerini mutlu edeceğini ifade etti. 2006 sonrası kurulan üniversiteler arasında Kırşehir Ahi Evran Üniversite’sinin çok önemli bir gelişme ivmesi yaşadığının altını çizen Karakaya, göreve geldikleri 2015 yılından bu yana açtıkları 70’in üzerinde bölümle üniversitenin büyümesi büyük katkı sağladıklarını iletti. Ahi Yeterliliğe Dayalı Eğitim Portalı sayesinde pandemi sürecinde 20 bin öğrencinin aynı anda eğitim alabileceği bir sistem kurduklarını dile getiren Rektör Prof. Karakaya, öğrenciye değer veren bir anlayışla çalıştıklarını dile getirdi.

Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın üniversitemizin gelecek vizyonunu değerlendirdiği kapanış cümlelerinin ardından soru-cevap kısmına geçildi. Moderatörlüğünü Prof. Karakaya’nın gerçekleştirdiği soru-cevap bölümünde davetlilerin üniversitemiz hakkındaki soruları ilgili akademik ve idari birim yöneticileri tarafından ilk ağızdan cevaplandı. Programın ardından davetlilerle yerleşkemizde mini bir gezi yapıldı ardından da birlikte öğle yemeği yenildi.