Üniversitenin Farklı Etkinliklerde Sosyalleşme Öğrenci Topluluğu (GeneFest) tarafından Kariyer Günleri etkinliği düzenlendi. 23 Kasım 2022 tarihinde Üniversite Ahi Evran Kongre ve Kültür Merkezi 15 Temmuz Milli İrade Salonunda gerçekleşen etkinliğe konuşmacı olarak PETLAS A.Ş. Genel Müdürü Hakan Yalnız katıldı.

Etkinlik öncesi PETLAS A.Ş. Genel Müdürü Hakan Yalnız ve beraberindekiler Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı makamında ziyaret etti. Üniversite ve ilimizin genel durumunun görüşüldüğü ziyarette, üniversite ile PETLAS arasındaki ikili iş birliği hakkında da fikir alışverişinde bulunuldu. Ziyarete Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt da eşlik etti.

Yalnız, “Bu bölgede eğitim alan, bu bölgeyi tanıyan gençlerimizle çalışmak istiyoruz.” dedi.

Gençlere, gelecek hedefleri oluşturmaları konusunda önerilerde bulunan PETLAS A.Ş. Genel Müdürü Hakan Yalnız, kimsenin kariyer basamaklarını elleri ceplerinde çıkmadığını söyleyerek, onlara çok çalışmalarını ve hedeflerine konsantre olmalarını tavsiye etti. PETLAS A.Ş. olarak genç beyinlere ihtiyaçları olduğunu da belirten Yalnız, PETLAS’ın ülkemizin sanayileşme ve kalkınmasında önemli bir yeri olduğunu kaydetti.

Kariyer Günleri etkinliği sonunda Gene Fest üyeleri tarafından PETLAS A.Ş. Genel Müdürü Hakan Yalnız’a çiçek ve plaket verildi.