Sağlık Bakanlığının uyarı ve görüşleri doğrultusunda “Yeni Normal”e uyum çalışmaları üniversitemizde ek önlemlerle devam ediyor. Bu kapsamda Koronavirüs (COVID-19) salgını ile mücadele sürerken temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları için 5 Haziran 2020 tarihinde Üniversitemiz İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı bünyesinde sterilizasyon ekibi oluşturuldu.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığınca oluşturulan sterilizasyon ekibi alınan tedbirler çerçevesinde giydikleri özel kıyafetlerle hijyen kurallarına uyarak merkez ve ilçe yerleşkelerde yer alan idari binalar, fakülteler, yüksekokullar, enstitüler, derslikler, kütüphane ve laboratuvarlar ile sosyal tesisler başta olmak üzere personel ve öğrencilerin ortak kullanım alanlarında temizlik ve dezenfekte çalışmaları yaptı.

Rektör Karakaya: “Yeni Normale Uyum Çerçevesinde Yarın Yüz Yüze Eğitime Başlayacak Gibi Hazır Olmalıyız”

Ülkemizin Koronavirüse karşı etkili ve dinamik bir süreç yönettiğini belirten Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde bu tedbirleri tüm birimlerde eksiksiz uygulamaya çalıştıklarının altını çizdi. Prof. Dr. Vatan Karakaya sözlerine şu şekilde devam etti: “Önümüzde Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı bir normalleşme takvimi var ve bizler tedbiri elden bırakmadan tüm kurallara uymaya devam ediyoruz. Üniversitemizin kapılarını öğrencilerimize yarın açacakmış gibi kurumumuzu her noktasıyla eğitime ve bilimsel çalışmalara hazır tutmak zorundayız. Geldiğimiz bu noktada bir sterilizasyon ekibi oluşturmaya, bu ekibin çalışmalarını periyodik olarak yapmasına ve ilçe yerleşkelerimiz de dahil olmak üzere her noktanın ekibimizin kontrolünde planlı şekilde dezenfekte edilmesine karar verdik.”

.